LEK i LDEK dla Absolwentów

LEK i LDEK dla Absolwentów

0 komentarzy

W sieci znajdziemy podręczniki do obsługi SMK, jednak często są one zawiłe i brakuje w nich kilku najbardziej podstawowych informacji. Postaramy się przeprowadzić Was przez rejestrację w sposób jak najmniej stresujący.

Rejestracja i logowanie do Systemu Monitorowania Kształcenia

Pierwszym krokiem jest utworzenie konta w SMK. https://smk.ezdrowie.gov.pl/ Wypełniamy dane osobowe, wysyłamy wniosek i czekamy na otrzymanie maila z hasłem tymczasowym. Po ponownym zalogowaniu musimy zmienić hasło i już. Konto w Systemie Monitorowania Kształcenia działa.

Wniosek o modyfikację uprawnień

Uprawnienia należy zmodyfikować, ponieważ póki co dla systemu jest się… zerem. A przynajmniej posiada się rolę zerową.
Logujemy się do systemu przez login/hasło, gdzie loginem jest e-mail oraz nowe, zmienione hasło. Pojawia się nam skromny panel działań. Wybieramy Wnioski o modyfikację uprawnień, a następnie Nowy wniosek.
Dane osobowe uzupełniane są automatycznie na podstawie danych z Mojego profilu, ale warto teraz raz jeszcze je przejrzeć, by upewnić się, że wszystko jest zgodne z danymi faktycznymi, a zwłaszcza tymi, które posiadasz w ePUAPie. Niepoprawne dane mogą spowodować odrzucenie wniosku przez pracownika OILu.

W sekcji dodatkowe informacje wybieramy grupę biznesową Absolwent, grupę funkcjonalną Użytkownik, a wnioskowana rola Absolwenta sama nam się wygeneruje. Następnie wybieramy jednostkę akceptującą wniosek, w tym przypadku OIL i wciskając wybierz rozwijamy listę Izb, z których wybieramy nam bliską – w końcu musimy się w niej stawić osobiście celem potwierdzenia tożsamości. Pole podmiotu pomijamy i przechodzimy dalej.

W OILu musisz stawić się osobiście z wnioskiem o nadanie tożsamości!
Pojawia się nam szereg informacji na temat ukończonej uczelni, które należy uzupełnić manualnie. Ponieważ nie masz fizycznie dyplomu w dłoni wpisujesz numer zaświadczenia oraz datę jego wydania zamiast numeru dyplomu! Doskonale. Wypełniłeś poprawnie wniosek. Teraz wystarczy wybrać się do siedziby Okręgowej Izby Lekarskiej (w godzinach jej pracy) i potwierdzić tożsamość. Często robione jest to niemal równocześnie z przyjmowaniem wniosku o przyznanie PWZ i jeśli dobrze wypełniłeś wniosek, samo nadanie statusu w SMK zajmie mniej niż minutę.

Wniosek o egzamin zawodowy

Gdy wrócisz do domu ponownie zaloguj się do SMK, by włożyć wniosek o egzamin końcowy, w końcu do 15. lipca czasu jest niewiele, a ostatnie wakacje są kuszące i nietrudno zapomnieć o zapisach… Do dzieła.

Ponownie logujemy się do systemu, gdzie pojawia się nam możliwość wyboru roli, w której chcemy występować. Tym razem zamiast roli zerowej wybierzmy (z dumą!) Absolwenta. Panel akcji się powiększył i oprócz wglądu do profilu oraz Wniosków o modyfikację uprawnień jest też przycisk Wnioski o egzamin zawodowy, który wybieramy. Z panelu po lewej wybieramy Nowy wniosek.
Aby złożyć wniosek musisz go wysłać!
Najbliższą sesją egzaminacyjną jest JESIEŃ 2019 i ją wybieramy z rozwijanego panelu, a następne dane osobowe mamy wypełnione automatycznie. Pole z PWZ i numerem rejestracyjnym zostawiamy puste. Kolejne wypełniamy w sekcji Uczelnia i tutaj znów wpisujemy numer zaświadczenia o ukończeniu studiów i datę jego otrzymania (w praktyce datę rozliczenia z uczelnią). Za dzień ukończenia uczelni uznawana jest data ostatniego egzaminu..
Następnie wybierz rodzaj egzaminu (LEK czy LDEK), język, a potem z listy powyżej wybierz preferowane miejsce pisania. Gotowe! Od razu zapisz wniosek. Pamiętaj, że zapisanie wniosku nie jest równoznaczne z jego złożeniem! Możesz go jeszcze zmodyfikować, ale nie zapomnij o dokończeniu procedury. Musisz ten wniosek wysłać, a pojawi się on w panelu jako złożony.

Udało się, wniosek o egzamin zawodowy złożony poprawnie, teraz wystarczy czekać do 21 września…

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
0 komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje.

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się