lekarski egzamin końcowy

LEK i LDEK dla Absolwentów

0 komentarzy

W sieci znajdziemy podręczniki do obsługi SMK, jednak często są one zawiłe i brakuje w nich kilku najbardziej podstawowych informacji. Postaramy się przeprowadzić Was przez rejestrację w sposób jak najmniej stresujący.

Rejestracja i logowanie do Systemu Monitorowania Kształcenia

Pierwszym krokiem jest utworzenie konta w SMK. https://smk.ezdrowie.gov.pl/ Wypełniamy dane osobowe, wysyłamy wniosek i czekamy na otrzymanie maila z hasłem tymczasowym. Po ponownym zalogowaniu musimy zmienić hasło i już. Konto w Systemie Monitorowania Kształcenia działa.

Wniosek o modyfikację uprawnień

Uprawnienia należy zmodyfikować, ponieważ póki co dla systemu jest się… zerem. A przynajmniej posiada się rolę zerową.
Logujemy się do systemu przez login/hasło, gdzie loginem jest e-mail oraz nowe, zmienione hasło. Pojawia się nam skromny panel działań. Wybieramy Wnioski o modyfikację uprawnień, a następnie Nowy wniosek.
Dane osobowe uzupełniane są automatycznie na podstawie danych z Mojego profilu, ale warto teraz raz jeszcze je przejrzeć, by upewnić się, że wszystko jest zgodne z danymi faktycznymi, a zwłaszcza tymi, które posiadasz w ePUAPie. Niepoprawne dane mogą spowodować odrzucenie wniosku przez pracownika OILu.

W sekcji dodatkowe informacje wybieramy grupę biznesową Absolwent, grupę funkcjonalną Użytkownik, a wnioskowana rola Absolwenta sama nam się wygeneruje. Następnie wybieramy jednostkę akceptującą wniosek, w tym przypadku OIL i wciskając wybierz rozwijamy listę Izb, z których wybieramy nam bliską – w końcu musimy się w niej stawić osobiście celem potwierdzenia tożsamości. Pole podmiotu pomijamy i przechodzimy dalej.

W OILu musisz stawić się osobiście z wnioskiem o nadanie tożsamości!
Pojawia się nam szereg informacji na temat ukończonej uczelni, które należy uzupełnić manualnie. Ponieważ nie masz fizycznie dyplomu w dłoni wpisujesz numer zaświadczenia oraz datę jego wydania zamiast numeru dyplomu! Doskonale. Wypełniłeś poprawnie wniosek. Teraz wystarczy wybrać się do siedziby Okręgowej Izby Lekarskiej (w godzinach jej pracy) i potwierdzić tożsamość. Często robione jest to niemal równocześnie z przyjmowaniem wniosku o przyznanie PWZ i jeśli dobrze wypełniłeś wniosek, samo nadanie statusu w SMK zajmie mniej niż minutę.

Wniosek o egzamin zawodowy

Gdy wrócisz do domu ponownie zaloguj się do SMK, by włożyć wniosek o egzamin końcowy, w końcu do 15. lipca czasu jest niewiele, a ostatnie wakacje są kuszące i nietrudno zapomnieć o zapisach… Do dzieła.

Ponownie logujemy się do systemu, gdzie pojawia się nam możliwość wyboru roli, w której chcemy występować. Tym razem zamiast roli zerowej wybierzmy (z dumą!) Absolwenta. Panel akcji się powiększył i oprócz wglądu do profilu oraz Wniosków o modyfikację uprawnień jest też przycisk Wnioski o egzamin zawodowy, który wybieramy. Z panelu po lewej wybieramy Nowy wniosek.
Aby złożyć wniosek musisz go wysłać!
Najbliższą sesją egzaminacyjną jest JESIEŃ 2019 i ją wybieramy z rozwijanego panelu, a następne dane osobowe mamy wypełnione automatycznie. Pole z PWZ i numerem rejestracyjnym zostawiamy puste. Kolejne wypełniamy w sekcji Uczelnia i tutaj znów wpisujemy numer zaświadczenia o ukończeniu studiów i datę jego otrzymania (w praktyce datę rozliczenia z uczelnią). Za dzień ukończenia uczelni uznawana jest data ostatniego egzaminu..
Następnie wybierz rodzaj egzaminu (LEK czy LDEK), język, a potem z listy powyżej wybierz preferowane miejsce pisania. Gotowe! Od razu zapisz wniosek. Pamiętaj, że zapisanie wniosku nie jest równoznaczne z jego złożeniem! Możesz go jeszcze zmodyfikować, ale nie zapomnij o dokończeniu procedury. Musisz ten wniosek wysłać, a pojawi się on w panelu jako złożony.

Udało się, wniosek o egzamin zawodowy złożony poprawnie, teraz wystarczy czekać do 21 września…

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Wczytywanie komentarzy

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się