34 twarze lekarzy, którzy walczą z pandemią.

0 komentarzy

Twarze lekarzy po wielogodzinnych dyżurach najlepiej pokazują z jak ciężką pracą wiąże się opanowanie pandemii na świecie. Siniaki powstają pod wpływem ucisku masek, a podkrążone oczy są wynikiem wielogodzinnych dyżurów. Lekarze codziennie przeżywają piekło na pierwszej linki frontu.

#1

Nicola Sgarbi

“Nie lubię selfie. A jednak wczoraj zrobiłem to zdjęcie. Po 13 godzinach pracy na Oddziale Intensywnej Terapii. Nie jestem bohaterem. Jestem normalnym człowiekiem.”

 

#2

katievigos

“Jestem pielęgniarką na Oddziale Intensywnej Terapii od 13 lat i jeszcze nigdy nie widziałam sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się nasz system opieki zdrowotnej. To więcej, niż przytłaczające.”

“Nie tylko wszyscy walczymy o przetrwanie samej zarazy, ale także walczymy o ochronę przed sektorem, który nie przygotował nas odpowiednio na tę pandemię. Wszyscy rozpaczliwie walczą. Nasze umiejętności i wiedza są teraz testowane pod każdym względem, jaki można sobie wyobrazić. A to dopiero początek.”

 

 

#3

qaisernawab098

Pielęgniarka po godzinach pracy na Oddziale Intensywnej Terapii

 

#4

Pavla Kovaříková

“Już nie dajemy rady. Nie śpimy, nie jemy.”

 

#5

genithecrankyn1

“Tak wyglądasz po całodziennym noszeniu maski N95. Brakuje nam wszystkiego. Pomóż nam, pomóż sobie.”

 

#6

reddit.com

“Właśnie skończyłam 12-godzinną zmianę, podczas której pobierałam wymazy od objawowych pacjentów z COVID-19 w naszym mobilnym centrum testowania w Cleveland. W sumie pobraliśmy 629 wymazów.”

 

#7

Lisa Miller Delport

„On, podobnie jak większość z nas, pracuje obecnie przy założeniu, że większość ludzi ma dodatni wynik testu na COVID19 i jest bezobjawowa, ale aby uratować nasze malejące zasoby środków ochrony indywidualnej, używa ich tylko do potwierdzonych przypadków COVID19. Aby bezpiecznie intubować wszystkich pacjentów musiał zadbać o swoje zdrowie się w sposób niestandardowy. Włożył kaniulę donosową monitorującą CO2, a następnie włożył na głowę zwykłą plastikową torbę z uszczelką (widać, że mocno przykleił ją do szyi). Odkręcił tlen na 10 l/min. Monitorował swoje CO2. Robił to przez 10 minut (wystarczająco długo, aby intubować pacjenta). To jest to, co musimy zrobić, ponieważ nie mamy środków ochrony osobistej. Jestem przerażony. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest to bezpieczne i nie mogę tego polecić. Ale pewnie, będziemy bezpieczni z bandanami, szalikami i domowymi maseczkami (to sarkazm). Dla moich przyjaciół, którzy są lekarzami, proszę bądźcie bezpieczni, a dla tych, którzy nie są, proszę dzwońcie, piszcie na Tweeterze lub napiszcie do wybranych urzędników, aby zażądać otrzymania przez nas odpowiedniego sprzętu w celu zapewnienia wam bezpieczeństwa ”

 

#8

Benjamin Ong

"Życie na pierwszej linii frontu w tym okresie nie jest łatwe, szczerze mówiąc, jest do bani. Całujesz swoich ukochanych na pożegnanie, zanim pójdziesz do "strefy wojny". Nosisz każdy poziom ochrony potrzebny do tego, aby nie mieć kontaktu z żadnym z tych wirusów i nie sprowadzać ich z powrotem do swoich bliskich w domu. Nosisz osłonę na twarz/okulary/N95, niektórzy noszą nawet PAPR w pracy. Zaufaj mi, nie jest łatwo oddychać nosząc którekolwiek z nich (N95 i PAPR), a przy całym tym sprzęcie pracujesz szybko, łapiąc oddech na każdym kroku, ponieważ ŻYCIE MA ZNACZENIE. Po zakończeniu swojej zmiany, spocony i zmęczony, z bólem pleców, łydek, z bolącymi kostkami, dowiadujesz się, że nie tylko Twoje roczne urlopy są zamrożone, nie możesz nawet wyjechać z kraju jako pracownik linii frontu, a najgorsze jest to, że musisz odwołać swoje wesele, ponieważ zarówno Ty, jak i Twój partner jesteście z przodu i oboje jesteście potrzebni do walki z "wojną", ponieważ ŻYCIA MA ZNACZENIE. Teraz po pracy bierzesz prysznic i z dumą nosisz z powrotem swój strój, korzystasz z transportu publicznego tylko po to, by wrócić do domu i odpocząć, bo jutro jest kolejny raz na "wojnę", ale kiedy wsiadasz do pociągu lub autobusu ludzie mówią, że przenosisz zarazki/wirusy, że zarażasz innych ludzi i że jesteś NIEROZWAŻNY, ale ty po prostu cicho wysiadasz z pociągu lub autobusu, ponieważ jesteś zbyt zmęczony po pracy, aby wyjaśnić tą sytuację. Teraz powiedz nam, jak mamy się czuć lub jak mamy reagować? Czy nie jesteśmy ludźmi jak wszyscy inni? Czy nie mamy też kochających? Czy nie chcemy też jechać na wakacje? Muszę tylko powiedzieć, że jestem pracownikiem pierwszej linii i to jest moja historia."

 

#9

PDChina

"Pielęgniarki zdejmują maseczki po wyczerpujących zmianach, podczas których walczą z nowym koronawirusem SARS-CoV-2"

 

#10

alessiabonari_

"Jestem pielęgniarką i obecnie znajduje się w centrum krytycznych wydarzeń zdrowotnych."

 

#11

AmplifyHerNYC

Dr Joy Vink jest w pierwszej linii nowojorskiej walki z COVID-19, ale bez dostępu do profesjonalnych środków ochrony osobistej. “Nie miała innego wyboru niż “być kreatywną”. Zapomnijcie o tarczach ochronnych - pracuje w okularach do pływania… nasi Medyczni Bohaterowie zasługują na więcej.”

 

#12

PDChina

Twarz pielęgniarki po zdjęciu sprzętu ochronnego.

 

#13

TakinPichas

To moja mama. Ma 71 lat i wykonuje badania przesiewowe. Zaczyna po południu, kończy o północy. Dziękujmy ludziom, którzy narażają samych siebie i przechodzą przez piekło, żeby się upewnić, że inni są bezpieczni.

 

#14

JMSilverbrook

To moja mama, moja bohaterka. Ma 60 lat, jest lekarzem pierwszego kontaktu i przeprowadza testy w kierunku COVID-19. "“Ryzykuje swoim zdrowiem, aby przeprowadzać testy pacjentom, dać im opiekę jakiej potrzebują, a także robi co może, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa w społeczeństwie oraz przeciążeniu naszych szpitali.”

 

#15

PDChina

Twarz pielęgniarki po długiej zmianie.

 

#16

PDChina

Ślady po sprzęcie ochronnym na twarzy pielęgniarki.

 

#17

alessandrafibbi

Pielęgniarz medycyny ratunkowej.

 

#18

rowing.nurse

To moja nowa rzeczywistość. Nasz oddział zamienił się w Oddział Intensywnej Terapii i codziennie spędzam 10,5 godziny z pacjentami chorymi na COVID-19, z 1-godzinną przerwą, w pełnej odzieży ochronnej.

 

#19

qaisernawab098

Dużo zmęczenia, strachu i obawy, a do tego ślady, rany i upał, spowodowane nieustannym noszeniem odzieży ochronnej.

 

#20

Martina Benedetti

"To jest rzeczywistość."

 

#21

PDChina

Selfie pielęgniarki ukazujące efekty nieustannego noszenia maseczki ochronnej.

 

#22

silv24

"To twarz kogoś, kto właśnie spędził 9 godzin w pełnej odzieży ochronnej, transportując pacjentów z COVID-19 w stanie krytycznym po całym Londynie."

 

#23

danalevenson

"Podczas gdy wszyscy pozostają w izolacji, zamykają się w domach i uciekają najdalej, jak się da, aby uniknąć zarażenia SARS-CoV-2, ten mężczyzna zaraz stawi mu czoła. To mój mężczyzna, specjalista intensywnej terapii.Dzisiaj mój mąż będzie szkolony, jak zakładać i zdejmować pełen kombinezon ochronny. Nauczy się, jak używać i zdejmować rękawice, maski i osłony oczu. Jego maska zostanie przetestowana. Jego sprzęt będzie poddany testom, z nim w środku. Jego nerwy też będą wystawione na próbę, ale nie będzie się tym przejmował. Ludzie są chorzy, a to jego praca. Mój mąż jest również częścią zespołu medycznego covid_19, który będzie robił wszystko i dawał z siebie wszystko, aby zapewnić, że jak najwięcej ludzi wyjdzie z tego kryzysu. On, wraz z każdą inną niezwykłą pielęgniarką i pracownikiem pierwszej linii, wie na pewno jedno - życie, jakie znamy, nie będzie wyglądało tak samo w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będzie musiał podejmować niszczące i łamiące serce decyzje. Będzie bardzo narażony na kontakt z najbardziej chorymi pacjentami. W niektóre dni wróci do domu i będzie musiał porozmawiać. W inne wieczory nie będzie chciał w ogóle rozmawiać, ale to nie szkodzi, bo będę przy nim. Jestem taka wdzięczna, że mogę przy nim być... Mój mąż nie lubi pochwał ani dużej uwagi, stąd te nieliczne zdjęcia na jego IG. Chociaż teraz, bardziej niż kiedykolwiek, trzeba mu powiedzieć, że on i każdy inny pracownik frontowy są naszymi bohaterami. Proszę, zrób to samo. We Francji, podczas kwarantanny, użytkownicy mediów społecznościowych uruchomili inicjatywę, aby okazać wdzięczność i wsparcie, oklaskiwać każdego lekarza i dziękować wszystkim innym bohaterom linii frontu. Bardzo dziękujemy za poświęcenie i determinację w walce z tym wirusem i pomocy tym, którzy potrzebują was teraz najbardziej"

 

#24

maraya_978

Ślady na twarzy pielęgniarki

 

#25

lacicci84

"To ja po skończeniu zmiany na oddziale COVID-19."

 

#26

84sterbz

"To ja podczas wczorajszej nocnej zmiany pielęgniarskiej na Oddziale Intensywnej Terapii. Wyszłam na godzinną przerwę lunchową po nieustannym noszeniu maski i odzieży ochronnej. I wiecie co, nie chciałabym robić nic innego."

 

#27

franziskanordmann

Ślady na twarzy pielęgniarki.

 

#28

lizzys39

"Tu moja twarz po zaledwie 4 godzinach wczorajszej pracy."

 

#29

megsm16

"Nie boję się, kiedy jestem w pracy. Robię to, do czego byłam szkolona. Boję się, kiedy zaczyna brakować zasobów - środków ochronnych i personelu. Covid19 jest prawdziwy i jest tutaj. Zostań w domu, myj ręce i przestań kupować wszystkie rzeczy, których potrzebują pracownicy służby zdrowia, aby wykonywać swoją pracę. Gdy nie mamy tego, czego potrzebujemy, by zapewnić Ci opiekę, też możemy zachorować… Kto wtedy zapewni opiekę Tobie i Twoim bliskim?"

 

#30

qaisernawab098

Pielęgniarka po godzinach pracy na Oddziale Intensywnej Terapii.

 

#31

yournursingeducator

"Jeśli miałbyś nosić prawidłowo założoną maskę N95 przez około 5-8 minut w pokoju pacjenta, aby na przykład bezpiecznie zabrać pacjenta do łazienki, podać mu leki lub dokonać oceny stanu zdrowia, prawdopodobnie miałbyś podobne do nich ślady na twarzy, nie tylko pozostałyby Ci te tymczasowe ślady, ale szybko doświadczyłbyś trudności z oddychaniem po pierwszych kilku minutach stosowania maski. Zacząłbyś też nagrzewać się w fartuchu, rękawicach i osłonie oczu ...więc oto ogromne podziękowania dla pielęgniarek na OIT, specjalistów intensywnej terapii i terapeutów oddechowych, którzy noszą te środki ochrony osobistej przez 30-40 minut, jeśli nie dłużej, podczas inwazyjnych (generujących aerozol) zabiegów przy łóżku pacjenta. Bez względu na to, czy mają do czynienia z ekstubacją, czy też wszyscy działają wspólnie podczas kodu, zasługują na ogromny szacunek za zmęczenie fizyczne, które wytrzymują, zapewniając swoim pacjentom najbezpieczniejszą i najlepszą możliwą opiekę. * To zdjęcie zostało zrobione w domu po noszeniu jednej z masek mojego taty, których używa do pracy (pracuje w otoczeniu świeżej farby, kurzu, szlifowania i spawania).”

 

#32

RyTy21

"Zastanawiam się, czy twarz każdego, kto zdejmuje maseczkę, jest żywoczerwona. Trzymajcie się bezpiecznie!”

 

#33

amanda.ramalhoo

"W pierwszej linii walki z koronawirusem SARS-CoV-2”

 

#34

jasonwasfy

"Obecna polityka szpitalna: maseczki założone przez cały czas. Pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii. Maseczka to krytyczna bariera ochrony przed transmisją wirusa, chociażby między bezobjawowymi pracownikami medycznymi. Nie jestem pewien, czy wszyscy w kraju mogą zastosować się do tych zaleceń. Potrzebujemy silniejszego odzewu - więcej przystosowanych, działających fabryk.”

 

Wpis na podstawie - https://www.boredpanda.com/doctors-nurses-photos-fighting-coronavirus/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

 

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Wczytywanie komentarzy

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się