dodatek covidowy

Polecenie Ministra Zdrowia ws. dodatków covidowych - kolejna próba rozstrzygnięcia wątpliwości

0 komentarzy

Dotychczasowe regulacje dotyczące dodatku covidowego są różnie interpretowane i w związku z tym jedni lekarze go dostają, a inni, mimo wykonywania tych samych obowiązków, już nie. Samorząd lekarski zaapelował do ministra zdrowia o podjęcie działań zmierzających do ujednolicenia zasad wypłacania pieniędzy. Resort zdrowia, zdaniem lekarzy, unika rozstrzygnięcia pojawiających się wątpliwości w sprawie dodatku. 

- Niestety otrzymana z Ministerstwa odpowiedź w ogóle nie odnosi się do zasygnalizowanego problemu, lecz jedynie przytacza treść regulacji budzących rozbieżności w praktyce dotyczących wypłaty tych dodatków. Ministerstwo najpierw nie wsłuchało się w postulaty środowisk medycznych, dotyczące ustawowego uregulowania tej kwestii forsując rozwiązanie oparte na poleceniu Ministra Zdrowia, a obecnie unika rozstrzygnięcia pojawiających się wątpliwości dotyczących realizacji tego polecenia – zaznacza samorząd lekarski. 

Z odpowiedzi nadesłanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że jeżeli osoba wykonująca zawód medyczny udziela świadczeń zdrowotnych na warunkach określonych w Poleceniu, to przysługuje jej dodatkowe świadczenie pieniężne. Wyjaśniając wątpliwości, resort wskazuje na zakres podmiotowy polecenia:

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się