psychiatria w polsce, psychiatria dzieci i mlodziezy

Od lipca zmiany w polskiej psychiatrii

0 komentarzy

W lipcu rozpocznie się pilotaż projektu pomocy psychologicznej dla osób dotkniętych traumą, a dla dzieci i młodzieży ruszy pilotaż opieki związanej z uzależnieniami cyfrowymi – Adam Niedzielski przekazał, na jakim etapie jest obecnie reforma psychiatrii dzieci i dorosłych w Polsce. Zapewnił też, że psychiatria będzie priorytetem w najbliższych latach. 

Zdajemy sobie sprawę, jak wiele wyzwań stoi przed psychiatrią w najbliższych latach. Mam nadzieję, że to, co się dzieje w ostatnich latach z psychiatrią, zarówno na poziomie dziecięcym, jak i na poziomie dorosłych przygotowuje nas na te fundamentalne wyzwania. Udało nam się ze środowiskiem psychiatrów zbudować model kompleksowej opieki psychiatrycznej włączając elementy opieki środowiskowej. W przypadku opieki psychiatrycznej dla dzieci udało się już zbudować ten model od podstaw, od centrów opieki środowiskowej, których w Polsce mamy już około 350. Zagadnienie psychiatrii dzieci jest na tyle istotne, że dodatkowo uruchomiliśmy pilotaż opieki związanej z uzależnieniami cyfrowymi. Mamy w tej chwili 10 ośrodków w Polsce, które ten pilotaż prowadzą, będą dołączone dwa ośrodki na Śląsku. Tam testujemy pewne modele opieki psychiatrycznej nad dziećmi, które są uzależnione od urządzeń cyfrowych, mobilnych


 – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas konferencji w Centrum Dydaktycznym w Łodzi.

 Szef resortu zdrowia przekazał, że w zakresie opieki psychiatrycznej dorosłych, w Polsce działa pilotaż centrów zdrowia psychicznego, które w kompleksowy sposób mają świadczyć taką opiekę.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się