Fundacja SASA 1%

SASA pomaga, a my wraz z nią

0 komentarzy

Kolejny rok, kolejne rozliczenie podatku, kolejny obowiązek. A może także coś więcej? Dlaczego nie wykorzystać sposobności, aby pomóc innym? Co roku każda osoba odprowadzająca podatek od dochodów może przekazać 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jest to wspaniała okazja, aby wspierać działalność charytatywną oraz mieć realny wpływ, na co zostaną przeznaczone środki publiczne. Serdecznie zachęcamy Was do udziału w akcji. Jeśli jeszcze się zastanawiacie, to pozwólcie, że Wam pomożemy. 

Fundacja SASA

Od kilku lat Fundacja SASA prowadzi działania na skalę zarówno krajową, jak i międzynarodową. Głównymi celami są pomoc potrzebującym placówkom medycznym zarówno poprzez wsparcie materialne, jak i dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, oraz szeroko zakrojona edukacja zdrowotna i propagowanie profilaktyki chorób przewlekłych wśród Polek i Polaków. 

Rok 2020 - #TestujemyMedyków

Niezwykłe okoliczności panującej pandemii SARS-CoV-2 sprawiły, że ten rok dla każdego z nas był inny niż zazwyczaj. Polski system ochrony zdrowia stanął przed ogromnym wyzwaniem. Z tego względu sztandarowym projektem zrealizowanym przez Fundację SASA była akcja #TestujemyMedyków. Chaos związany z rozprzestrzenianiem się wirusa, brak środków i wysokie koszty wykonywania testów w kierunku zakażenia sprawiły, że nie każdy pracownik ochrony zdrowia miał zapewniony dostęp do badań. Aby wesprzeć personel medyczny w tej nierównej walce zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, dzięki której udało nam się przetestować ponad 400 medyków! Zebraliśmy ponad 50 tys. zł, które zostały przeznaczone na badania serologiczne i RT-PCR w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.

Czym jeszcze się zajmujemy?

Do projektów realizowanych przez Fundację należy wolontariat medyczny, który jest doskonałą okazją do wykorzystania nabytych umiejętności i sprawdzenia swojej wiedzy nabytej w czasie studiów lekarskich w praktyce. Współpracujemy ze szpitalami na Ukrainie, w Tanzanii, a także prowadzimy szkolenia i warsztaty dla wolontariuszy. SASA BOX jest kolejnym przedsięwzięciem międzynarodowym, które ma na celu odpowiadanie na konkretne potrzeby szpitali w Afryce i dostarczanie brakującego sprzętu medycznego. Przykładem działań lokalnych są “Białe Niedziele”, czyli akcje promujące profilaktykę chorób przewlekłych wśród Polek i Polaków, podczas których nasi wolontariusze przeprowadzają podstawowe badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego czy glikemii, oraz przekazują wiedzę na temat prewencji chorób zależnych od stylu życia. 

1%, a znaczy tak wiele

Naszym celem w dalszym ciągu jest zmniejszanie nierówności w ochronie zdrowia i pomoc w zapewnianiu podstawowej opieki medycznej na całym świecie. Z roku na rok staramy się rozwijać i działać na coraz szerszą skalę. Jest to możliwe dzięki Waszej pomocy, za co bardzo dziękujemy! Zachęcamy Was do zaangażowania się w akcję 1% i wsparcie Fundacji SASA w misji niesienia pomocy humanitarnej i charytatywnej. To, co może wydawać się małym gestem, w rzeczywistości jest ogromnym wsparciem. Warto o tym pamiętać, spełniając po raz kolejny obowiązek rozliczenia PIT-u. 

Jak przekazać 1%?

  1. Wybierz cel: Organizację Pożytku Publicznego, której działania Ci się podobają i chciałbyś je wesprzeć.
  2. Sprawdź numer KRS wybranej OPP oraz oblicz, ile wyniesie Twój 1% (przypominamy: to jedna setna kwoty odprowadzanego podatku).
  3. W formularzu PIT wpisz numer KRS i kwotę 1% w odpowiednich rubrykach.

KRS FUNDACJI SASA – 0000552525

Dane naszej Fundacji: 

Fundacja SASA

ul. Benedykta Hertza 6 C / 1

04-603 Warszawa

Możesz to również zrobić poprzez nasz program do rozliczeń

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Wczytywanie komentarzy

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się