Studenci medycyny chcą działać na rzecz poprawy klimatu

Studenci medycyny chcą działać na rzecz poprawy klimatu

0 komentarzy

Przyszli medycy zwrócili się z apelem do decydentów, korporacji, mediów, by powzięli oni działania w sprawie ochrony klimatu. Sami nie zamierzają się biernie przyglądać, chcą stanąć na czele reform klimatycznych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland opublikowało swój manifest 5 czerwca, w Światowy Dzień Środowiska.

To pierwszy stanowczy głos tego stowarzyszenia, które jest częścią największej studenckiej organizacji na świecie, w sprawie skutków zdrowotnych zmiany klimatu. Autorzy podkreślają w nim m.in. jaki wpływ na zdrowie publiczne ma klimat i co należy zrobić, by chronić zarówno środowisko jak i ludzkie zdrowie i życie. 

 Zdecydowaliśmy się napisać to stanowisko, ponieważ od wielu lat przyglądamy się zmianom powodowanym przez człowieka, które mają negatywny wpływ na życie i zdrowie ludzi. Jednocześnie czujemy, że brakuje stanowczych działań, które mogą im zapobiec. Niestety kryzys klimatyczny postępuje coraz szybciej, co może w końcu doprowadzić do załamania systemu ochrony zdrowia. Dlatego już teraz środowiska medyczne powinny poważnie zająć się tym problemem. Mamy nadzieję, że nasze stanowisko skłoni odpowiednie środowiska do przemyślenia tego tematu i do zmiany naszej planety na lepsze

– mówi Kacper Łuszczki z IFMSA-Poland, asystent NPO (National Public Health Officer) ds. polityki zdrowotnej. 

Logo BML

BML to przede wszystkim społeczność.

Zarejestruj się w naszym serwisie, aby mieć dostęp do naszych treści.

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się