szczepienie przeciwko grypie

Szczepienie przeciwko grypie - statystyki

0 komentarzy

W pierwszym tygodniu lutego, liczba zachorowań na grypę przekroczyła liczbę zachorowań na COVID-19. W tym sezonie, mimo ogromnego zainteresowania szczepieniami przeciwko grypie, skorzystało z nich niewiele więcej osób niż w poprzednich sezonach. Ministerstwo Zdrowia zachęca przychodnie do zamawiania preparatów, które wciąż są dostępne. 

"W zeszłym tygodniu po raz pierwszy liczba zachorowań na grypę przekroczyła liczbę zachorowań na covid! 1-7.02: grypa 41 047, covid 36 795 Poniżej liczba zachorowań na grypę w ostatnich sezonach (skala logarytmiczna)"- napisał na twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Polsce od lat odnotowujemy niską akceptację szczepień przeciw grypie, co pokazują dane dotyczące poziomu zaszczepienia całej populacji na poziomie około 4%. W obecnym sezonie, z racji pandemii COVID-19, zainteresowanie szczepieniami przeciw grypie było blisko 10 razy większe niż w poprzednich sezonach. Szacuje się, że dotychczas zaszczepiło się 6 proc. społeczeństwa – 2,3 mln osób. Ta liczba prawdopodobnie byłaby większa, ale na początku sezonu grypowego szczepionek zabrakło i były problemy z ich dostępnością. Do aptek i przychodni trafiały one w ograniczonych ilościach. Eksperci uważają, że w przyszłym sezonie można oczekiwać jeszcze większego zainteresowania szczepieniami przeciw grypie. 

Logo BML
Pozostało 60% tekstu

BML to przede wszystkim społeczność.

Zarejestruj się w naszym serwisie, aby mieć dostęp do naszych treści.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się