Adam Niedzielski minister zdrowia

Brak medycznego wykształcenia nie jest minusem

0 komentarzy

Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia, obiecuje otwartość, współpracę i determinację. Środowiska medyczne, zaskoczone wyborem, upatrują nadziei w przyszłej współpracy z resortem zdrowia. 


"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!" – napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Dr Adam Niedzielski nie ma medycznego wykształcenia, jest ekonomistą i menedżerem. Specjalizuje się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Pracował w polskich instytucjach rządowych oraz jako pracownik naukowy, był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów, członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. operacyjnych i prezesem NFZ. Obecnie piastuje funkcję ministra zdrowia. Podczas konferencji prasowej, były minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: Pierwszy raz od wielu, wielu lat ministrem zdrowia zostanie nie medyk, nie lekarz, a ktoś z wykształceniem ekonomicznym. Adam Niedzielski doprowadził do tego, że wzrosło zaufanie Polaków do NFZ, jest postrzegany w tej chwili znacznie, znacznie lepiej niż był kiedyś. To pokazuje, że pan prezes Niedzielski łączy dwie rzeczy: wiedzę i świadczenia zarządcze, menadżerskie, ekonomiczne z ogromnym doświadczeniem w obszarze medycyny. Osobiście się bardzo cieszę i uważam, że jest to rewelacyjny wybór pana premiera – mówił Szumowski.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się