dodatki covidowe, nfz, medycy, koronawirus, pandemia koronawirusa, rozliczenia z nfz, wynagrodzenia medykow

Dodatki covidowe – co się zmieni?

0 komentarzy

Od listopada 2021r. personel medyczny otrzyma dodatkowe wynagrodzenie covidowe za każdą godzinę opieki nad pacjentem z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Nowe zasady przyznawania dodatku mają być bardziej czytelne dla kierowników placówek medycznych, którzy mieli szereg wątpliwości dotyczących kwalifikowania pracowników do otrzymania dodatkowych środków. Dotychczas NFZ przekazał ponad 8 miliardów złotych na dodatki covidowe dla personelu medycznego i niemedycznego.

– Nowe zasady polegają na wprowadzeniu godzinowego rozliczania czasu pracy przy pacjencie covidowym, co znacznie ułatwi placówkom medycznym wskazanie osób, które powinny otrzymać dodatek i w jakiej wysokości. Nowe zasady są jednolite dla całego kraju i obowiązują na oddziałach placówek medycznych, które zapewniają łóżka dla osób z COVID-19 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego) – informuje Sylwia Wądrzyk, rzecznik NFZ.

Nie będą więc możliwe sytuacje, gdy do dodatków covidowych w pełnej wysokości za cały miesiąc pracy zgłaszani byli pracownicy, którzy przy pacjentach covidowych przepracowali kilka godzin w ciągu 30 dni. 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się