Fundacja SASA – zbiórka pieniędzy na pomoc medyczną dla Tanzanii

0 komentarzy

Jesteśmy grupą młodych ludzi z Polski, głównie studentów medycyny, którzy oprócz tego, że za parę lat będą lekarzami, mają wielką potrzebę niesienia pomocy już teraz.

Obraliśmy sobie za cel wspieranie medycyny na świecie poprzez wysyłkę podstawowego sprzętu medycznego (strzykawki, rękawiczki, wenflony, stetoskopy, otoskopy, ciśnieniomierze, itp.) do krajów Trzeciego Świata. Dzięki temu lekarze w tych krajach będą mieli narzędzia do walki z groźnymi chorobami tam na miejscu. Dodatkowo poprzez wyjazdy do takich krajów jak Tanzania chcemy edukować studentów z zakresu chorób zakaźnych i tropikalnych, które coraz częściej pojawiają się na naszym terenie.

Działamy od marca tego roku. Fundacja została stworzona przez studentów i to właśnie oni tworzą całą ideę pomagania. Jesteśmy młodą organizacją jednakże prężnie działamy, by pomagać światu i skierować wzrok ludzi na tych najbardziej potrzebujących. Chcemy pokazać, że nawet jako studenci potrafimy zdziałać dużo i nie bez powodu wybraliśmy zawód lekarza.

Walka o lepszą przyszłość zaczyna się teraz, zaczyna się SASA! Stąd też nazwa naszej fundacji, ponieważ „sasa” w języku suahili znaczy „teraz”.

Więcej o nas: Przyszli lekarze na pomoc światu

Do tej pory udało nam się wysłać SASA box #1 przy pomocy studentów i pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także indywidualnych darczyńców. Jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni. Udało nam się zebrać pieniądze i sprzęt o łącznej wartości około 3000 zł. 8 maja do Tanzanii wysłaliśmy stetoskopy, otoskopy, ciśnieniomierze, strzykawki i rękawiczki. Do jednej z wiosek przywieźliśmy lekarzom jedyny stetoskop jakim teraz dysponują. Nie ma większej radości jak ta, którą odczuliśmy, gdy otrzymaliśmy zdjęcie uśmiechniętego małego pacjenta, który właśnie był badany stetoskopem z logo naszej fundacji.

To właśnie ta akcja pokazała jak ważne dla wielu z nas jest niesienie pomocy tym, którzy żyją na drugim końcu globu i walczą o to, by żyć i móc być leczonym w godnym warunkach. SASA box #1 to swoiste koło napędowe, które dało nam siłę do dalszego działania!

Naszym najbliższym celem jest wysłanie w tym roku 3 wolontariuszy i SASA box #2 do Tanzanii. Na to potrzebne są jednak fundusze. To tylko dzięki Wam, Drodzy Darczyńcy, będziemy mogli osiągnąć sukces i tworzyć przyszłość medycyny. Mamy nadzieję, ze los ludzi żyjących w krajach Trzeciego Świata nie jest wam obojętny i że razem, teraz, zdziałamy wiele i jeszcze więcej. Dlatego gorąco zachęcamy, aby wspierać nas przez portal pomagam.pl, do którego link znajduje się poniżej:

https://pomagam.pl/sasabox2

Tam również znajdziecie kilka słów o nas i o tym na jakie cele potrzebujemy pieniędzy.

Liczymy na Was! I oni też na Was liczą!

Działajmy teraz, działajmy SASA!

Śledźcie nasze działania:

Film promocyjny:

Galeria:

sasa-00.jpg

BML nie jest organizatorem wspomnianej zbiórki ani nie czerpie żadnych korzyści z promocji fundacji SASA.

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Wczytywanie komentarzy

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się