obostrzenia

Kolejne etapy luzowania obostrzeń – konferencja ministra zdrowia i premiera

0 komentarzy

Liczba zakażeń maleje, więc rząd przedstawił dziś plan znoszenia obowiązujących restrykcji. Jak podkreślił minister zdrowia, ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń. 

- Pandemia niestety się nie zakończyła. Mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych i szczepienie się, ponieważ coraz więcej krajów Europy wdraża certyfikację umożliwiającą łatwiejsze przemieszczanie się – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Najważniejsza informacja to ta, że nasza ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń. Równolegle realizujemy ograniczenie infrastruktury covidowej. W ciągu ostatniego miesiąca zmniejszyliśmy dostępność łóżek o ok. 30 tys. Teraz mamy 14 tys. dostępnych łóżek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 13 czerwca będą obowiązywały łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W kinach, teatrach i instytucjach kultury będą otwarte strefy gastronomiczne, a w świątyniach będzie mogło przebywać więcej wiernych (maksymalnie 50 proc. obłożenia, przy czym limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19). 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się