Studenci medycyny w trakcie nauki

Kolejny zespół zajmie się opracowaniem standardów kształcenia lekarzy

0 komentarzy

Resort zdrowia pracuje nad wdrożeniem zmian w kształceniu przyszłych medyków. W tym celu powołał kolejny zespół ds. kształcenia lekarzy, który będzie kontynuował prace dotychczas funkcjonującego zespołu. Szykują się też zmiany w kształceniu pielęgniarek i położnych. 

 Ze względu na wybuch konfliktu zbrojnego na Ukrainie nie było możliwe formalne przyjęcie rozwiązań wypracowanych przez dotychczasowy zespół do spraw opracowania propozycji zmian w standardach kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu lekarza oraz lekarza dentysty


– mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

 Przypomnijmy, że rozwiązania miały być gotowe do 28 lutego 2022 r. Nowy zespół do spraw kontynuacji prac nad opracowaniem propozycji zmian w standardach kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu lekarza oraz lekarza dentysty ma sfinalizować prace nad standardami kształcenia przygotowującymi do wykonywania zawodu lekarza oraz lekarza dentysty do 2 kwietnia 2022 r. Do zadań ekspertów wchodzących w skład nowego zespołu będzie należeć opracowanie propozycji nowelizacji rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego w zakresie standardów, w tym w szczególności: 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się