kontrole NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza kontrole

0 komentarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia i Rzecznik Praw Pacjenta sprawdzają, czy przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne są otwarte dla pacjentów. Dotychczasowe kontrole wykazały nieprawidłowości. 

- W związku z sygnałami płynącymi od pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia, weryfikuje możliwość telefonicznego kontaktu z placówką medyczną, tryb pracy personelu, możliwość rejestracji do lekarza, a także osobistego kontaktu z lekarzem w celu przeprowadzenia badania fizykalnego. NFZ sprawdził już ponad 8 tys. placówek POZ w całym kraju. W sytuacjach uzasadnionych podejmowana jest decyzja o wszczęciu postępowania kontrolnego. Obecnie NFZ prowadzi 57 takich postepowań, z czego 9 w Wielkopolsce – mówi Sylwia Wądrzyk, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kontrola NFZ ruszyła pod koniec lipca. Fundusz ściśle współpracuje w tej sprawie z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Obie instytucje podejmują działania dotyczące przeciwdziałania ograniczeniom w dostępności do świadczeń zdrowotnych w placówkach ochrony zdrowia. 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się