dodatek covidowy

OZZL chce pilnego spotkania z MZ w sprawie dodatków covidowych

0 komentarzy

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy chce ustalenia jednolitej, powszechnie obowiązującej i kompletnej wykładni przepisów dotyczących tzw. dodatku covidowego. Związek zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o zwołanie pilnego spotkania. Na liczne nieprawidłowości w przyznawaniu dodatków skarżą się również pielęgniarki i położne. Większość z nich nie dostała jeszcze pieniędzy za październik. 

- Panuje wielki chaos w zakresie wypłaty dodatku covidowego dla lekarzy, a zapewne również dla innych grup zawodowych oraz jest dramatycznie różna (odmienna) interpretacja tych samych przepisów przez różnych dyrektorów szpitali. To powoduje zrozumiałe niezadowolenie lekarzy (i zapewne innych pracowników), rodzi konflikty w szpitalach oraz podważa zaufanie nie tylko do dyrektorów, ale również do Ministra Zdrowia i Państwa Polskiego – pisze w liście do ministra zdrowia dr Krzysztof Bukiel. 

W ocenie OZZL, przepisy dotyczące dodatku covidowego określają w sposób jednoznaczny, kto powinien otrzymać dodatek (publikujemy je poniżej).

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się