wynagrodzenia medykow, siatka plac, nowa siatka plac, wynagrodzenia ratownikow medycznych, zarobki medykow, zarobki lekarzy

Spotkanie zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia bez Komitetu Protestacyjno-Strajkowego

0 komentarzy

O ścieżce wynagrodzenia w systemie ochrony zdrowia i jej kształcie w najbliższych latach rozmawiano dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia, w którym uczestniczył m.in. minister zdrowia. Na posiedzeniu nie było przedstawicieli Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia, którzy najpierw chcą się spotkać z premierem. 

- Dzisiejsze posiedzenie było bardzo konkretnym i rzeczowym spotkaniem. Chcemy wypracować porozumienie na bazie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Chcemy również wyodrębnić zawód ratownika medycznego. Jesteśmy przekonani, że są to rozwiązania korzystne, ale przede wszystkim realne. Ta realność postulatów jest bardzo ważna i nie może być w całej tej dyskusji pomijania. Niestety przedstawiciele komitetu protestacyjnego nie wyrazili woli, by zapoznać się z tą informacją – przekazał Adam Niedzielski, minister zdrowia po spotkaniu Zespołu Trójstronnego, w którym udział wzięło grono reprezentantów sektora ochrony zdrowia, strona społeczna NSZZ "Solidarność", OPZZ i strona pracodawców Pracodawcy RP i Federacja Szpitali Polskich oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Ratownicy medyczni będą w nowej tabeli 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się