medycy ubrani w kombinezony ochronne dyskutujący o ustawie covidowej

Ustawa "covidowa" czeka na podpis prezydenta

0 komentarzy

Samorząd lekarski krytycznie odniósł się do projektu ustawy dotyczącej służby zdrowia w dobie COVID-19. Medycy ocenili ustawę nie jako tarczę, ale broń w nich wymierzoną. Obecnie ustawa czeka już na podpis prezydenta. 

- Ustawa jest przedstawiana jako ukłon w stronę środowiska medycznego i spełnienie naszych postulatów – nic bardziej mylnego. Mogłaby być dla nas tarczą, a jest bronią wymierzoną w nas, lekarzy i w innych przedstawicieli zawodów medycznych. Będzie nasz dzielić, konfliktować i nakładać na nasze izby obowiązki nie do zrealizowania. Powstająca ustawa to może być kolejny policzek wymierzony w całe środowisko medyczne. Nie poddajemy się. Nieprzerwanie, w dzień i w nocy walczymy o Was i o bezpieczeństwo naszych pacjentów. Jeśli możecie, dołączcie do tej walki – apelował prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) po posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia 21 października.

Procedowana ustawa dot. służby zdrowia w dobie COVID-19 nie była konsultowana z żadnym partnerem społecznym ze środowiska medycznego.

Logo BML
Pozostało 78% tekstu

BML to przede wszystkim społeczność.

Zarejestruj się w naszym serwisie, aby mieć dostęp do naszych treści.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się