Więcej miejsc na studiach medycznych

Więcej miejsc na studiach medycznych

1 komentarzy

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem kandydatów. W nowym roku akademickim miejsc ma być więcej niż obecnie. Zwiększenie limitu przyjęć jest od dawna postulowane przez samorząd lekarski. 

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia dotyczący limitów przyjęć na studia na kierunkach lekarskich. Wynika z niego, że na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny będzie w przyszłym roku akademickim o 120 miejsc więcej niż w tym. Największy wzrost limitów przewiduje się na studiach prowadzonych w języku angielskim (wzrasta o 84 miejsca), a na studia w prowadzone w języku polskim limit został zwiększony tylko o 36 osób. 

Zwiększenie limitu przyjęć jest od dawna postulowane przez samorząd lekarski, a konieczność zwiększenia liczby studentów kształcących się w zawodzie wynika z rosnącego zapotrzebowania na świadczenia zdrowotne, konieczności zapewniania pacjentom odpowiedniej dostępności do świadczeń oraz istnienia luki pokoleniowej w wielu dziedzinach medycyny

– napisało Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej (PNRL) wyrażając poparcie dla podwyższenia limitu przyjęć na kierunek lekarski. 

Logo BML

BML to przede wszystkim społeczność.

Zarejestruj się w naszym serwisie, aby mieć dostęp do naszych treści.

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się