Więcej miejsc w lepszym standardzie

Więcej miejsc w lepszym standardzie

0 komentarzy

W Szczecinie przybędzie miejsc noclegowych dla studentów. Pomorski Uniwersytet Medyczny planuje wybudować nowoczesny akademik. 

Uczelnia ma już własne akademiki, ale są to budynki stawiane w latach 70/80, które architektonicznie i funkcjonalnie spełniają inne standardy. W mieście widać rosnące zapotrzebowanie na miejsca noclegowe dla studiującej młodzieży. Akademik stanie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie. Powierzchnia nieruchomości, na której powstanie akademik bądź kompleks akademików, wynosi ponad 4,6 tys. m kw. Inwestorzy przewidują, że zostanie on oddany do użytku w ciągu trzech lat. 

- Od dawna myśleliśmy o takiej inwestycji, bowiem blisko 80% naszych studentów jest przyjezdnych i każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. Jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania dotyczące oferowanych standardów. Nasza uczelnia w obszarze medycznym, dydaktycznym, naukowym, a teraz i socjalnym dąży do osiągania najwyższego poziomu europejskiego. Chcemy go oferować zarówno naszym pacjentom podczas leczenia, ale również studentom podczas nauki – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM. 

Logo BML

BML to przede wszystkim społeczność.

Zarejestruj się w naszym serwisie, aby mieć dostęp do naszych treści.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się