szczepienie przeciwko SARS-CoV-2

Więcej osób zakwalifikuje do szczepień

0 komentarzy

Dziesięć razy więcej osób będzie od tej pory kwalifikować do szczepień. Oprócz lekarzy będą mogli się tym zajmować również lekarze stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci oraz studenci ostatnich roczników studiów lekarskich i pielęgniarskich, pod opieką lekarza. Rozporządzenie poszerzające dostęp dla nowych zawodów do szczepień i do kwalifikacji do szczepień dziś zostanie opublikowane. 

 - O ile do tej pory kwalifikować do szczepienia mógł wyłącznie lekarz, i to była taka polska specyfika, o tyle 10 razy więcej osób będzie dopuszczonych do kwalifikacji. Dołączymy w ten sposób do bardzo wielu krajów europejskich, które w taki sposób prowadzą szczepienia. To jeden z kroków w kierunku przyspieszania procesu szczepień i upraszczania procedur - przekazał podczas konferencji minister Michał Dworczyk, szef KPRM.  

Adam Niedzielski, minister zdrowia wyjaśnił, że grupa nowych zawodów uprawnionych do kwalifikacji została podzielona na 3 podgrupy.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się