lekarze stażyści

Włączmy lekarzy stażystów do walki z koronawirusem!

2 komentarzy

Najpierw studenci, teraz stażyści. Kiedy już ochłonęliśmy po informacjach dotyczących studentów medycyny włączanych do walki z koronawirusem na pierwszej linii frontu, NIL prosi Ministra Zdrowia o umożliwienie zaciągnięcia do działań także lekarzy stażystów. Poniżej treść komunikatu z naszymi komentarzami:


Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w piśmie z dnia 18 marca 2020 r. do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego zwraca się o tymczasowe wprowadzenie zmian prawnych, które umożliwią włączenie do walki z epidemią lekarzy stażystów, w szczególności tych, którzy zdali już Lekarski Egzamin Końcowy. Apel ten spowodowany jest dynamicznym rozwojem sytuacji epidemicznej, znacznym obciążeniem wątłych zasobów kadrowych personelu lekarskiego oraz przewidywanym dalszym wzrostem zakażeń i zachorowań wywołanych koronawirusem.

Podsumujmy fakty. Rozumiemy, że sytuacja jest dynamiczna. Elektryzuje nas jednak fakt, że nawet dla doświadczonych lekarzy brakuje w szpitalach sprzętu. Boimy się o zdrowie stażystów, którzy mogą zostać potraktowani jak mięso armatnie. Co więcej tydzień wcześniej media obiegła informacja o zapisach w umowach dotyczących wolontariatu studenckiego z których jasno wynikało, że studenci biorą na siebie pełną odpowiedzialność w związku z pracą z chorymi.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się