Wprost #12

0 komentarzy

Najnowszy „wprost” wpisuje się w trend z obecnego tygodnia, by sprawy okołomedyczne znów wróciły na okładki gazet. Redaktorzy wracają do gorącej jeszcze afery dotyczącej lukratywnego kontraktu NFZ z niepublicznym szpitalem Sensor Cliniq ujawniając kolejne szokujące fakty. Na celownik po raz kolejny idzie wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Kłamstwa ministra Neumanna

Artykuł jest niejako kontynuacją dziennikarskiego śledztwa, którego zwieńczeniem były artykuły „Zdrowy przekręt” i „Jeszcze zdrowszy przekręt” opublikowane w kolejnych numerach tygodnika. Opisywały one nieprawidłowości (Rozumiecie eufemizm? Ja tu publicznie nie mogę nazwać tego tak, jak bym chciał. ) w przyznawaniu kontraktów dla prywatnych szpitali na realizację wysoko wycenianych i prostych procedur (operacja zaćmy, żylaków etc.). Całość trąciła korupcją na kilometr dlatego zgodnie z zasadą „uderz w stół, nożyce się odezwą”, interwencja dziennikarzy wywołała reakcję łańcuchową. Padły kwoty i nazwiska – jak nietrudno się domyślić, z najwyższego szczebla. By nie psuć zabawy, nie powiem więcej.

Opisywany numer jest wyjątkowo obfity w artykuły okołomedyczne. Inne ciekawe artykuły, które mogą Was zainteresować to m.in:

Fundacja i manipulacja

Test o byłej wolontariuszce fundacji „Rak’n’Roll”. Byłej, bo jej działania zaczęły bardziej szkodzić, niż pomagać. Tekst o nieczystych intencjach nawet wśród wolontariuszy i żerowaniu na cudzym nieszczęściu.

Ból polski

Artykuł o alarmujących nieprawidłowościach w leczeniu bólu przez lekarzy. A właściwie o braku leczenia. Polska jest w ogonie Europy jeśli chodzi o przepisywanie przez lekarzy leków przeciwbólowych przy jednocześnie prawie najwyższych wskaźnikach sprzedaży leków przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty. Kilka historii z życia wziętych dla wszystkich niezdecydowanych by przepisać morfinę, gdy paracetamol i/lub tramadol nie pomagają.

Przeczytaj również

Musisz się zalogować

Dodawanie komentarzy jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Wczytywanie komentarzy

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się