wynagrodzenia w ochronie zdrowia

Wynagrodzenia w ochronie zdrowia – projekt ustawy. Co się zmieni w zarobkach medyków?

11 komentarzy

Od lipca pracownicy ochrony zdrowia mogą liczyć na podwyżki najniższego wynagrodzenia zasadniczego – resort zdrowia zapowiada realizację uzgodnień z Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. Na wyższe pensje w drugim półroczu 2022 ma trafić ponad 7 mld zł. Dokument trafił do konsultacji publicznych. 

Projekt ma na celu dokonanie zmian w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych w taki sposób, aby wprowadzić do porządku prawnego ustalenia z reprezentatywnymi organizacjami związków zawodowych i reprezentatywnymi organizacjami pracodawców i zawarte w stanowisku Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia z dnia 5 listopada 2021 r.  


– czytamy w dokumencie.

Planowane podwyżki najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy specjalistów (I) wyniosą ponad 2 tys. zł. Z kolei podwyżka najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy specjalistów (II) wyniesie ponad 1,4 tys. zł. To oznacza, że płaca minimalna lekarzy specjalistów wyniesie po podwyżce 8 210 zł. 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się