mężczyźni w garniturach, siedzący za stołem, na którym widać kartki papieru, ministerstwo zdrowia struktura organizacyjna

Zmiany w strukturze organizacyjnej ministerstwa zdrowia

0 komentarzy

W związku ze zmianami w strukturze organizacyjnej ministerstwa zdrowia, w resorcie funkcjonuje nowy podział obowiązków. Wiceministrem zdrowia została Anna Goławska, od lat związana z resortem, która będzie odpowiedzialna za informatyzację sektora zdrowia. 

Zarządzenie ministra zdrowia dotyczące obowiązków i kompetencji ministra i wiceministrów zdrowia przewiduje wiele zmian. Z dokumentu wynika, że minister zdrowia jest członkiem Rady Dialogu Społecznego (wcześniej była nim wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko). Ponadto sprawuje nadzór nad Narodowym Funduszem Zdrowia. Minister także nadzoruje, inicjuje, koordynuje wykonywanie zadań przez: Gabinet Polityczny Ministra, Biuro Ministra, Biuro Komunikacji, Departament Analiz i Strategii, Departament Lecznictwa w zakresie spraw związanych z finansowaniem świadczeń opieki zdrowotnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Departament Prawny, Wieloosobowe Stanowisko ds. Audytu Wewnętrznego, Wydział Ochrony Informacji Niejawnych. Pod kontrolą Józefy Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu są: Departament Dialogu Społecznego, Departament Rozwoju Kadr Medycznych, Departament Zdrowia Publicznego w zakresie psychiatrii i uzależnień. Wcześniej odpowiadała ona za Departament Pielęgniarek i Położnych. Z nowego zarządzenia wynika, że został on zlikwidowany, co wzbudziło sprzeciw m.in. Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się