avatar Magdalena Zdziebko

Magdalena Zdziebko / Redaktor

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na lekarski trafiła trochę przypadkiem, bo rozważała jeszcze bycie naukowcem lub dziennikarką, a zakochała się w medycynie bez pamięci. Prowadzi kronikę grupy studenckiej, czyta niemal wszystko co trafi w jej dłonie, ogląda seriale, gotuje, pływa i uwielbia poszerzać horyzonty. Kocha ludzi, góry, wodę oraz jedzenie i nie ufa ludziom, którzy twierdzą, że jeść nie lubią.

avatar Ania M

Ania M / Redaktor

Leczenie to trudna sztuka, dlatego jako studentka ŚUM w Katowicach poddaję się procesom twórczym. Odczuwam silną potrzebę budowania zdrowych relacji, przez co chętnie działam w oparciu o wolontariat (Fundacja Dr Clown, Fundacja Zdrowy Kontakt, TEDx Rawa River, Hospicjum Cordis). Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala mi wyciągać wnioski na własny temat i w znacznym stopniu wpływa na efektywność współpracy z drugim człowiekiem. BML to nowe wyzwanie - lubię to!

avatar Alicja De

Alicja De / Redaktor

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki programowi Erasmus na 5-tym roku kontynuowałam naukę we Włoszech, udało mi się również odbyć praktyki wakacyjne w Niemczech i na Węgrzech. Od dwóch lat staram się pobijać rekordy prędkości na dystansie 21 kilometrów. Kocham dobre kino i wszystko co napisał Milan Kundera.

avatar Agnieszka Makarow

Agnieszka Makarow / Redaktor

avatar Anna Natkaniec

Anna Natkaniec / Redaktor

V rok lekarskiego na CMUJ-u, chyba przyszła pani onkolog. Zakochana w Krakowie i słonecznej Hiszpanii. W czasie wolnym chętnie podróżuje, gotuje albo tworzy kolaże.

avatar Anna Klimont

Anna Klimont / Redaktor

Studentka 6 roku na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Była harcerka, redaktorka naczelna gazety studenckiej „Puls UM”. Przyszła internistka. W ramach programu ERASMUS spędziła cudowny rok w Maladze, a korzystając z innego stypendium miała okazje praktykować w Edynburgu. Uważa, że świat najlepiej opisują reportaże i dobra fantastyka. Pasjonatka gotowania i jeżdżenia po świecie, najlepiej z mężem, namiotem i plecakiem na plecach. Ma słabość do gór o wschodzie słońca, białej czekolady i alpak.

avatar Anna Stępień

Anna Stępień / Redaktor

W 2014 rozpoczęłam specjalizację z chirurgii ogólnej. Medycynę wybrałam bo... chciałam pomagać ludziom oraz wiedzieć, jak zapobiegać chorobom i je leczyć. Praca w zawodzie przypomina mi równanie z niewiadomymi - im więcej wiem, tym szybciej potrafię je rozwiązać, ale nie wszystkie się da, bo medycyna to sztuka a nie sama matematyka. Uwielbiam język polski (dźwięk, melodię). Nie znoszę pisać (bardzo), wolę mówić lub działać, choć te ostatnie formy zazwyczaj nie zostawiają śladu. W wolnych chwilach uczę się włoskiego, pływam, śpię i spotykam się ze znajomymi.

avatar Aleksandra Likońska

Aleksandra Likońska / Redaktor

Entuzjastka nauki z zamiłowania, służbowo Koordynator Narodowy ds. Edukacji Medycznej IFMSA-Poland. Członek Student Task Force AMEE 2015. Propagatorka zmian w programie nauczania medycyny w Polsce. Studentka IV roku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

avatar Dr Omc

Dr Omc / Redaktor

Rocznik '86, rezydent chorób wewnętrznych. Zapalony miłośnik filmów, książek, komiksów i gier RPG. Hobbystycznie - informatyk. Prywatnie - ojciec najwspanialszej na świecie córeczki :).

avatar Papa ver

Papa ver / Redaktor

Gdybym miała się opisać jednym zdaniem wystarczyłoby powiedzieć, że jestem niczym mieszkanka warszawskiego Targówka - statystyczna polka. Szary glut w ludzkiej masie. Jedyne co mogłoby wyróżnić mnie z tłumu to liczne antytalenty (posiadam wprost zdumiewającą kolekcję). Pozbawiona poczucia humoru i dystansu do siebie oraz otaczającej rzeczywistości kroczę przez życie pozostawiając głębokie ślady w gruncie (choć w gruncie rzeczy może być to po prostu wpływ grawitacji na kroczącą masę). Prywatnie absolwentka jednej z uczelni medycznych, w trakcie specjalizacji z pediatrii. A w wolnych chwilach, gdy nie przelewam potu, łez i krwi walcząc o lepsze, zdrowe jutro dzieci i młodzieży przenoszę się do świata fantasy i pasjami oddaję się grom planszowym.

avatar Dr M.A.D

Dr M.A.D / Redaktor

Lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ówcześnie Akademii Medycznej). Odbywała praktyki zagraniczne m.in. w Belgii i Nepalu. Zdobywczyni licznych medali i pucharów na zawodach sportowych, głównie z siatkówki, judo i żeglarstwa. Aby patrzeć na życie z szerokiej perspektywy, dużo podróżuje, przede wszystkim rowerem, na którym przemierzyła już ponad 20 000 km.

avatar Dominika Wojsz

Dominika Wojsz / Redaktor

Absolwentka WUM, lekarz rezydent medycyny rodzinnej. Odkąd zostałam Mamą cała wiedza medyczna uległa weryfikacji, chciałabym patrzeć na zdrowie oczami pacjentów, żeby lepiej ich zrozumieć. Najtrudniej przekazać rzetelną wiedzę opartą na EBM w prostych słowach. Stąd pomysł na stronę, chcę rewolucji macierzyństwa! Rozwoju dla mam, nie tylko mam lekarzy, pielęgnowania tych przemian, jakie w nas zachodzą. Pozbycia się wyrzutów sumienia i kompleksu bycia niewystarczającą. W końcu szczęśliwa Matka, to szczęśliwe dziecko. Rodzina i medycyna wcale się nie wykluczają, co pokazuję www.mamalekarz.pl której jestem twórcą i właścicielką, zapraszam.

avatar Jan Harpula

Jan Harpula / Redaktor

Student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Uwielbiam technologię, , jazz i fantastykę (zwłaszcza Wiedźmin), jestem fanem mieszanych sportów walki, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki ekonomii i finansów.

avatar Leonard BML

Leonard BML / Redaktor

Ja? Internista, głos z południa, spod Wawelu. Na tyle krótko w tym biznesie, że jeszcze posiadam własny punkt widzenia. Lubię organizację, porządek i szpinak. Nie mam pamięci do nazwisk i tytułów.

avatar Joanna Dąbrowska

Joanna Dąbrowska / Redaktor

Rezydentka chirurgii dziecięcej, absolwentka UMB. Podobno lekarzem chciała być od 3 roku życia. Urodziła się na zachodzie Polski, studiowała na wschodzie. Staż odbyła w połowie drogi... po czym wróciła do Białegostoku. W wolnych chwilach gra w planszówki, jeździ na rowerze, a od niedawna także wspina się.

avatar Marcin BML

Marcin BML / Redaktor

Optymista na przekór wszystkiemu wyłączając system opieki zdrowotnej. Lubi czytać i pisać. Ma wiele hobby ale nie ma czasu by je realizować, więc nie będzie o nich mówić.

avatar Jakub Kosikowski

Jakub Kosikowski / Redaktor

Lekarz Stażysta z Lublina. Wielki fan Rocka, Star Wars, fantastyki (Pratchett, Tolkien), gier komputerowych i wszelakich RPGów. Dawniej w AZS i Samorządzie, obecnie sędzia piłkarski i zapalony bramkarz futsalu.

avatar Medicus Helveticus

Medicus Helveticus / Redaktor

Lekarz, przedsiębiorca, od kilku lat mieszkający i pracujący w Szwajcarii. Kiedyś asystent z anestezjologii w Niemczech, obecnie przeorientowany. Tułacz emigracyjny, od lat empirycznie badający systemy opieki zdrowotnej. Fan języków obcych. Prowadzi bloga o swoich zagranicznych przygodach dreamswiss.blogspot.ch

avatar Jacek Bujko

Jacek Bujko / Redaktor

Trener szermierki, specjalista medycyny rodzinnej, dumny ojciec. Członek zarządu Grupy Młodych Lekarzy i Rezydentów Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz brytyjskiej organizacji lekarzy-zastępców NASGP. Doktorant Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi zajęcia z diagnostyki laboratoryjnej dla studentów III i IV roku Wydziału Lekarskiego. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z medycyny rodzinnej w Szczecinie, dokształcał się w Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii a zawodowo zajmuje się zastępstwami w POZ - pracował w licznych praktykach lekarzy rodzinnych w Polsce - więc wie co nieco o tym, jak może być, jak jest i jak bywa.

avatar Julia Sobkiewicz

Julia Sobkiewicz / Redaktor

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarz rodzinny w przyszłości. Interesuje ją bioetyka i edukacja medyczna, bo wierzy, że dobra edukacja jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Lubi zajęcia ze studentami, polskie reportaże, dobre jedzenie i podróże. Błąd. Podróże kocha. Lubelanka z wyboru.

avatar Anna Kołodziejek

Anna Kołodziejek / Redaktor

Studentka kierunku lekarskiego, małżonka, matka dwójki małych dzieci. Kiedy się nie uczę i nie spędzam czasu z maluchami - odsypiam, czytam lub oglądam dobre seriale. Uważam, że powinniśmy kłaść większy nacisk na rozwój emocjonalny, nie tylko wiedzę i intelekt. Marzę o empatycznej technokracji.

avatar Maria Piekutowska

Maria Piekutowska / Redaktor

Rocznik '93, studentka UMED w Łodzi, patriotka. Na co dzień popularyzuje polską myśl narodową, historyczną i polityczną. Od niedawna interesuje się historią Kościoła Katolickiego. Prywatnie miłośniczka rysunku, jeździectwa oraz science-fiction. Ryś.

avatar Małgorzata Osmola

Małgorzata Osmola / Redaktor

Rwanda to jej drugi dom. Spędziła kilka miesięcy na misji medycznej. Obecnie lekarz rezydent z dziedziny onkologii klinicznej. Odbyła część studiów we Francji w ramach ERASMUS-a. Lubi pływać wpław po jeziorach. A może sam chcesz pojechać na misję?

avatar Społeczność BML

Społeczność BML / Redaktor

Społeczność BML to użytkownik zbiorowy - przygotowany dla każdego, kto chciałby opublikować swój tekst bez rozpoczynania stałej współpracy. Pragniesz udzielić kilku rad rozpoczynającym karierę medykom, ale nie widzisz potrzeby dołączania do grupy autorów? Masz ciekawe przemyślenia, którymi chciał(a)byś się podzielić? Organizujesz akcję charytatywną / happening / spotkanie warte rozreklamowania? Prowadzisz ciekawy portal, o którym chciałbyś napisać? Witamy wśród nas, młodych medyków!

avatar Paulina Brożek

Paulina Brożek / Redaktor

avatar Szary Człowiek

Szary Człowiek / Redaktor

Lekarz rezydent neurologii. Pochodzi z Tarnowa, studiował w Katowicach, pokochał Wrocław dlatego problemy Warszawy są mu tak bliskie.

avatar Natasza Blek

Natasza Blek / Redaktor

Lekarka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od lat zaangażowana w działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, w latach 2014-2015 jako Prezydent Stowarzyszenia, od 2016 Koordynator IFMSA-Poland Alumni. Od maja 2017 członkini online teamu AMEE (An International Association For Medical Education). Zainteresowana neuroradiologią i zastosowaniem nowych technologii w medycynie.

avatar Wojciech Lubiński

Wojciech Lubiński / Redaktor

Obecnie student medycyny, administrator fanpage BML na Facebooku. Pisze najczęściej z całej redakcji, bo codziennie. I codziennie dostarcza świeżych i ciekawych newsów ze świata medycyny. „Media społecznościowe, analizy polubień i komentarzy dostarczają ciekawych informacji socjologicznych o naszych czytelnikach, czyli głównie młodych lekarzach i studentach. Takich obserwacji w świecie niewirtualnym ciężko byłoby dokonać” – mówi Wojtek, bo media społecznościowe i socjologia to kolejna jego pasja (zaraz po medycynie).

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się