32ND EUROPEAN ACADEMY OF CHILDHOOD DISABILITY

Organizator Wydawnictwo Termedia
Miejsce Online
Bezpłatny Nie
Kategoria Online

Opis wydarzenia

Po Sztokholmie, Amsterdamie, Tbilisi i Paryżu, "32nd European Academy of Childhood Disability" (EACD) odbędzie się w sercu województwo wielkopolskie, co stanowi najwyższe prestiżowo wyróżnienie dla miasta Poznania w kreowaniu postaw wobec niepełnosprawności

Akademia, pod naukowym kierownictwem prof. dr hab. Marka Jóźwiaka, odbędzie się w dniach 25-28.11.2020 r. i zostanie podzielona na cztery główne moduły tematyczne: problemy nerwowo-mięśniowe, choroby współistniejące, wsparcie technologiczne procesu rehabilitacji i neuroplastyczność.

Celem i misją wydarzenia – jak głosi motto "Od dzieciństwa do dorosłości z niepełnosprawnością" jest pogłębienie wiedzy, jaką daje dynamicznie rozwijająca się opieka, rehabilitacja, społeczne i polityczne poglądy na niepełnosprawność w aspekcie dzieciństwa i wsparciem ich przechodzenia w dorosłość.

Akademia to jedno z najważniejszych w Europie i na świecie cyklicznych spotkań poświęconych leczeniu dzieci. To także interdyscyplinarne wydarzenie naukowe oraz edukacyjne skupiające zarówno specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, jak i szkolących się lekarzy, studentów oraz osoby opiekujące się pacjentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, przede wszystkim mózgowym porażeniem dziecięcym. Szacujemy, że w przyszłorocznym spotkaniu weźmie udział ponad 1300 uczestników z całego świata.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Marek Woźniak oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Patronem merytorycznym jest Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się