Optometria pediatryczna

Organizator Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki
Miejsce Hotel Viena House Easy Katowice, Katowice
Bezpłatny Nie
Kategoria Konferencja

Opis wydarzenia

Szanowni Państwo,Zarząd Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki zaprasza na konferencjęOptometria Pediatryczna, która odbędzie się w dniach 5-6 grudniaw Katowicach, w hotelu Vienna House Easy.

Dobre i komfortowe widzenie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju dzieci.To w głównej mierze od wzroku zależy samopoczucie dziecka oraz jegodorastanie. Wiemy również, jak bardzo postęp technologiczny wpływa nacałe nasze społeczeństwo. Specjaliści nie mają wątpliwości, że mamy doczynienia z problemem na skalę globalną, jakim jest coraz częściejwystępująca i pogłębiająca się krótkowzroczność. Jednocześnie częstoopiekunowie, rodzice dzieci, nie mają świadomości na temat pierwszych,a następnie regularnych badań wzroku dziecka. Wiele dzieci nie ma prawidłowoskorygowanej wady wzroku, część z nich o jej występowaniudowiaduje się dopiero w latach późniejszych. Niemal każde dziecko maobecnie styczność z urządzeniami elektronicznymi. Wrastają również wymaganiaedukacyjne.

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy współpracy pomiędzy specjalistami,dla kompleksowego zadbania o dziecięce oczy i ich prawidłowyrozwój. Tematyka obejmować będzie również niezwykle istotny temat optometrycznejterapii widzenia, możliwości korekcji wad wzroku u dzieci,strabologii, ortokeratologii, a także progresji krótkowzroczności i wieleinnych tematów z zakresu optometrii pediatrycznej.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Zarząd PTOO

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się