ustawa o minimalnych wynagrodzeniach, protest peilegniarek

Pielęgniarki stworzą ściany wstydu i ściany chwały posłów

0 komentarzy

Od 1 lipca personel medyczny otrzyma wyższe wynagrodzenia. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych nie jest zadowolony z tego, że Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu i apeluje do pielęgniarek, by nie podpisywały aneksów do umów bez konsultacji. 

Odrzucono najważniejsze dla nas poprawki. Pracownicy publicznej ochrony zdrowia po raz kolejny zobaczyli prawdziwe oblicze posłanek i posłów. Przekonaliśmy się o tym, kto z parlamentarzystów ma wolną wolę w pełnieniu mandatu, a kto działa tylko zgodnie z partyjną instrukcją, ignorując ważne merytorycznie uwagi do tworzonego prawa 


– podkreśla w komunikacie Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP.

Pielęgniarkom zależało m.in. bezzwłocznym uznawaniu przez pracodawców podwyższenia kwalifikacji przez pracowników, na zapisach zabezpieczających przed samowolną degradacją pracowników przez pracodawców oraz gwarancji finansowania podwyżek i uznania posiadanych kwalifikacji. Jak podkreśla Ptok, wszystkie te poprawki nie wywoływały skutków finansowych dla budżetu i mieściły się w środkach finansowych przewidzianych w założeniach ustawy.

Przeczytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się