#TestujemyMedyków

Jesteś medykiem i chcesz wykonać test na koronawirusa?
Zbieramy pieniądze, aby Ci to umożliwić. Na tej podstronie możesz zapisać się na badanie. Nie zapomnij udostępnić informacji o akcji w swoich mediach społecznościowych. Dzięki temu będziemy mogli wykonać testy kolejnym pracownikom ochrony zdrowia.

Drodzy medycy,

dostęp do testów na obecność koronawirusa dla pracowników ochrony zdrowia jest kluczowym elementem w walce z pandemią. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że duża część z was w miejscu pracy nie ma zagwarantowanych testów mimo nieustannego przyjmowania pacjentów - sami spotkaliśmy się z tym problemem.

Mając na uwadze sytuację lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych  wspólnie z Fundacją SASA  postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, której celem jest umożliwienie możliwie największej grupie medyków dostęp do testów.

Jak wykonać test w ramach akcji #TestujemyMedyków?

 1. Zarejestruj się na BML - koniecznie uzupełnij swój profil. Dzięki PWZ możemy zweryfikować czy jesteś medykiem i czy możesz wziąć udział w akcji.
 2. Zapisz się na wykonanie testu - dostępne testy będziemy wypuszczać partiami. O możliwości wykonania testu poinformujemy Cię mailowo.
 3. Zgłoś się do jednego z 300 współpracujących z nami Punktów Pobrań firmy Diagnostyka.
 4. W Punkcie Pobrań darmowe badanie wykonasz podając kod z przesłanego przez nas vouchera.
 

Dostępne testy

Firma Diagnostyka zaproponowała nam następujący protokół badań:

Modele badania przesiewowego

Stawiamy na badania serologiczne, ponieważ są dostępne w Punktach Pobrań na terenie całej Polski. W zależności od potrzeb możecie wybrać także diagnostykę genetyczną metodą RT PCR. W tym celu po wykonaniu zapisu na badania należy skontaktować się z Fundacją SASA mailowo - hello@sasafoundation.com. W obu przypadkach wyniki badań będziecie mogli odebrać online.

Napisaliśmy artykuł, który podsumowuje dostępne informacje na temat badań związanych z koronawirusem. Możesz przeczytać klikając wykres poniżej:

Szacowana zmiennosc w wykrywalnosci wirusa

Dlaczego stawiamy na testy?

Jako osoby pracujące na pierwszej linii frontu mamy codziennie kontakt z wieloma chorymi, którzy niekoniecznie zgłaszają się do nas z objawami infekcji koronawirusa. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa bardzo ważne jest, aby możliwie jak najszybciej wyłapywać wszystkie zarażone osoby. W przypadku medyków jest to szczególnie istotne.

ŚOI - Środki Ochrony Osobistej

Nasz cel

Chcemy wesprzeć lekarzy, ratowników i pielęgniarki, którzy w swoich macieżystych jednostkach nie mają możliwości wykonania badań. Łatwa procedura, brak dodatkowych warunków i szybka obsługa medyków - zrobimy wszystko, aby w tych ciężkich chwilach nie musieli dodatkowo martwić się o wykonywanie badań.

Co ze środkami ochrony osobistej?

Dopuszczamy możliwość przeznaczenia części kwoty na Środki Ochrony Indywidualne dla placówek medycznych, jeżeli sytuacja w tym zakresie będzie się pogarszać. Testowani medycy muszą wracać do pracy w szpitalach i przychodniach w warunkach pełnego zabezpieczenia.

W ramach takich zakupów planujemy zaopatrzenie szpitali i przychodni w następujący sprzęt:

 • indywidualne zestawy ochrony biologicznej IZOB 001
 • półmaski filtrujące klasa  FFP2/FFP3
 • maseczki chirurgiczne trójwarstwowe  
 • gogle ochronne
 • przyłbice

SASA Foundation

Jesteśmy grupą lekarzy dlatego doskonale znamy sytuacje w systemie ochrony zdrowia i obecne potrzeby. Nasza Fundacja została zbudowana na idei dostarczania podstawowego sprzętu medycznego do potrzebujących placówek medycznych na świecie. Nigdy nie sądziliśmy, że w podobnej sytuacji znajdą się szpitale w Polsce. Z tego względu chcemy przeznaczyć wszystkie obecnie zbierane pieniądze na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia.

Testy przeznaczone dla medyków są naszym zdaniem kluczowym elementem dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, a także funkcjonowania sytemu ochrony zdrowia.

1%

Kryzys w ochronie zdrowia nie zakończy się z pewnością w kolejnych tygodniach. Jeżeli jeszcze nie rozliczyliście swojego PIT, zachęcamy do przekazania 1% na naszą Fundację - całą kwotę przekażemy na wsparcie placówek ochrony zdrowia. Jak zwykle przyświeca nam idea mądrej pomocy – kontaktujemy się bezpośrednio z personelem i odpowiadamy na ich potrzeby.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Przekaż swój 1% podatku wpisując w deklaracje podatkową nasz KRS: 0000552525 - przypominamy, że rozliczenia z Urzędem Skarbowym można dokonać do 31 maja ❗️
 • Możesz skorzystać także z naszego programu do rozliczeń - http://bit.ly/ROZLICZ-PIT-SASA
Zaloguj

Zapisz się na test

Aby mieć możliwość zgłoszenia się na test musisz posiadać konto BML z numerem PWZ.

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się
Zapisany

Jesteś już zapisany! Co teraz?

 1. Gdy tylko osiągniemy kolejny pułap wpłat, w kolejnym mailu poinformujemy Cię o możliwości wykonania badania.
 2. Zgłoś się do wybranego Punktu Pobrań. Ich lokalizację sprawdzisz klikając w link https://diag.pl/katalogi/placowki/.
 3. W Punkcie Pobrań zostaniesz poproszony o podanie kodu z vouchera.
 4. Nie zapomnij udostępnić tej zbiórki w swoich mediach społecznościowych!

Ta strona korzysta z ciasteczek, a także ma określoną politykę prywatności. Dowiedz się więcej. 

Rejestracja grafika

Ta akcja wymaga zalogowania

Rejestracja

Masz już konto?

Zaloguj się